| KONTAKT | ABO | REKLAMA |

cc

 
 

V TOMTO VYDÁNÍ DOPORUČUJEME:

Kompletně prodyšná ochranná obuv
z materiálu GORE-TEX


Společnost W. L. Gore & Associates (Gore) umožňuje pomocí „GORE-TEX SURROUND Technologie“ výrobu nové bezpečnostní ochranné obuvi (S3), která je kromě odolnosti proti průniku vody i kompletně prodyšná. Teplo a vlhkost, vznikající uvnitř obuvi, jsou zde odváděny nejen svrchním materiálem, ale i přes podešev. Tak zůstanou nohy trvale v suchu, i při zvýšených tělesných aktivitách nebo vysokých okolních teplotách.

Patentovaná a v horolezectví už osvědčená nová technologie „GORE-TEX SURROUND“ umožňuje odvětrání vlhkosti z obuvi nejen svrchním materiálem, ale i podešví. A vzhledem k tomu, že lidská noha uvolňuje přibližně třetinu potu do podešve, je obuv vyrobena touto novou technologií podstatným přínosem oproti dosavadní ochranné obuvi. Díky speciální konstrukci podešve se zvyšuje plocha, kterou se vlhkost odpařuje. Teplo a vodní páry jsou odváděny speciálním laminátem z goretexu, zabudovaným do podešve, do odvětrací mřížky a dále pak přes boční otvory v podešvi směrem ven z boty. Testy provedené s touto obuví v klimatické komoře potvrzují vznik nižší vlhkosti během aktivních fází uživatele a její znatelně rychlejší odvětrání v klidových fázích.


Spolehlivá ochranná funkce

Trvalou voděodolnost ochranné obuvi od Gore zajišťují speciální lamináty, které jsou integrovány do svršku obuvi i do její podešve , takže pokrývají prakticky celé chodidlo. Tyto lamináty chrání nejen před vodními parami a dalšími kapalinami, ale i před průnikem běžných chemikálií, jako je nafta, hasicí pěna (3%), sirovodík (37%), nebo louhy (30%) podle ISO 13994/ASTM F 903, metoda C1. Obuv S3, vyrobená technologií GORE-TEX® SURROUND je díky odolným materiálům, ochranné špičce a podešvi, odolné proti propíchnutí, certifikovaná podle normy EN ISO 20345:2011. Obuv vyrobená v této nové technologii se uplatní nejlépe v náročných klimatických podmínkách a v různých pracovních oblastech: na stavbách, v řemeslných dílnách, v logistice, v potravinářském, zemědělském průmyslu a při zpracování papíru.

www.gore-tex.com