V TOMTO VYDÁNÍ DOPORUČUJEME:

Správná obuv pro logistiku a dopravu

 Prevence proti nepříjemnému horku v bezpečnostní obuvi začíná u výběru správné velikosti obuvi. Společnost Baťa Industrials nabízí vedle standardního výběru velikosti obuvi také možnost výběru šířky bezpečnostních bot podle skutečných potřeb uživatele.  Díky správné kombinaci velikosti a šířky lze zajistit, aby měl každý pracovník správnou a pohodlnou obuv.

Ať už je horko nebo zima, nohy musí zůstat v pohodlí, abyste se mohli soustředit na práci a neřešili, jestli procházíte bezpečnostním rámem nebo pracovištěm s požadavky ESD. Pracovní oděvy a obuv jsou  vizitkou firmy. ‘Legend’ je bezpečnostní obuv, která má všechny požadované vlastnosti. Je pohodlná díky ergonomii založené na více než 100 letech zkušeností z výroby obuvi, je prodyšná a lehká díky moderním materiálům, jako je ‘Flexguard®’. Upínací systém ‘Boa’  se zárukou funkčnosti po celou dobu životnosti obuvi je výrazně bezpečnější než standardní tkaničky, pevnější než suchý zip a zajišťuje snadné nazouvání o vyzouvání. ‘Legend’ a celá kolekce obuvi ‘Forward’ je k dispozici i s širší bezpečnostní kaplí XW a eliminuje problémy lidí se širokou nohou.

www.bataindustrials.com

 

VIDĚT a BŸT VIDĚN

Především zimní dny jsou krátké, často bývá zataženo, viditelnost je horší. Každý, kdo pracuje venku, na ulicích, silnicích nebo stavbách, potřebuje výstražné oblečení s reflexními prvky. „Ideální ochranné oděvy jsou bezpečné, pohodlné a ergonomické,“ říká Silvia Mertens, produktová manažerka společnosti MEWA.

Textilní inženýrka ví, že pouze ten, kdo se ve svém zářivě oranžovém nebo žlutém oblečení cítí dobře, ho také důsledně nosí. Opasky kalhot nebo střih rukávů u bundy by tedy měly být pohodlné a uzpůsobené tělesné aktivitě. Důležité jsou i promyšleně řešené kapsy či poutka na nářadí a jiné potřeby. Výstražné reflexní oděvy musí odpovídat normě ISO 20471. Veškeré požadavky na bezpečnost splňuje i certifikovaná kolekce oblečení MEWA „Dynamic Reflect“, která nabízí nejrůznější možnosti kombinací. K dispozici jsou fluorescenčně oranžové nebo žluté bundy, kalhoty s kapsami i s laclem. Vše dle normy ISO 20471, třídy 2. Pokud se bunda nosí společně s kalhotami nebo s kalhotami s laclem, jedná se o třídu 3. 

Pravidelná kontrola je životně důležitá
Fluoreskující látky stejně jako reflexní prvky po určité době ztrácí nošením, znečištěním a mechanickou zátěží na své funkčnosti. Proto je pravidelná kontrola oblečení nezbytná. „Praním výstražného oblečení by měl být v každém případě pověřen specializovaný poskytovatel textilních služeb. Jen tak je zaručeno profesionální ošetření oděvu, rozpoznání případné vady a její odborné odstranění,“ říká produktová manažerka MEWY.

 www.mewa.cz