V TOMTO VYDÁNÍ DOPORUČUJEME:

 Celý den na nohou? To vyžaduje pořádnou obuv!

Celý den na nohou, chodit nebo běhat po podlahách z tvrdého betonu a v práci přitom dosahovat maximálních výsledků. K tomu je kromě jiného zapotřebí bezpečnostní obuv, která je pevná, a která jednomu usnadní chůzi. Model ‚ULTIMATE IMPULSE LOW‘ od německé společnosti Albatros poskytuje maximální komfort při chůzi a za svůj design byl vyznamenán cenou ‚iF Design Award 2019‘. Jedním z důvodů pro toto uživatelské pohodlí je jedinečný elastický pásek ‚Elastic fit‘. Je to vlastně límec, vyrobený z extrémně pružných textilních vláken, který umožňuje, aby bota přiléhala na nohu podobně jako ponožka. Což garantuje maximální volnost pohybu i pohodu při nošení, a zároveň chrání před vniknutím prachu, nečistot nebo drobných předmětů do boty. Jako límec, který přesně padne.  Ale nejenom tento pásek sestává z pletené inovativní textilie. Celý svršek obuvi modelů ULTIMATE je z materiálu ‚Safety Knit‘ – vysoce flexibilní, prodyšné tkaniny, která je vyrobena ze syntetických vláken německého výrobce ISM. Zesílení na špici a v oblasti paty chrání nohu navíc před působením zvnějšku.  Perfektní kontakt s podlahou zajišťuje gumová podešev, která je odolná proti skluzu, proti oděru, i proti teplotám až do 300 °C. Protože její gumový povrch není kompaktní, zajišťují rýhy v podešvi potřebnou flexibilitu a snižují hmotnost boty. Všechny modely řady ‚DualImpulse‘ mají ochrannou špičku z plastu zesíleného skelnými vlákny a ochranu proti propíchnutí podešve (FAP), která neobsahuje kovy. Řada modelů ULTIMATE je vhodná zejména pro činnosti, při nichž musí pracovník hodně a dlouho chodit, hodně se pohybuje a proto se chce vyhnout jakékoliv další zátěži na nohou. Sem patří například logistické a dopravní podniky, provozovatelé výstav a veletrhů, průmyslové výrobní podniky, ale i řemeslnické dílny. Tato obuv je však určena hlavně pro ty uživatele, kteří ocení zajímavý a inovativní design a rádi si obují moderní pracovní obuv i ve volném čase.

www.ism-europa.de

 

Ochranné PROFI ODĚVY zvyšují pohodu nejen při práci:

Vysoká viditelnost za všech okolností

V roce 2013 začala platit v rámci Evropské unie norma EN ISO 20471, která určuje standard pro oděvy vyznačující se vysokou viditelností. ‚Snickers Workwear‘ patří ke specialistům na oděvy tohoto typu. Zákazník v sortimentu najde pracovní oděvy, které odpovídají všem třídám viditelnosti, stanovených touto normou. Výrobce se zaměřil na to, aby se jeho reflexní oděvy staly určitým vzorem, jde-li o bezpečnost pracovníků a ochranu jejich zdraví ve špatných světelných podmínkách a nepřehledných situacích. Nesoustředil se na tento segment pouze jako na určitý doplněk. Cílem vývoje bylo vytvořit regulérní pracovní oblečení, které dobře padne a přizpůsobí se všem aktivitám. Pro léto 2019 uvedl na trh kolekci lehkých a prodyšných reflexních oděvů, které umožní lidem pohodlně pracovat i v těch nejnáročnějších podmínkách, aniž by se kvůli nárokům na viditelnost museli při práci omezovat. Vybrat si lze z řad ‚LiteWork‘, ‚AllroundWork‘ nebo ‚FlexiWork‘ (další informace na: www.profi-odevy.cz).

Sportovní nebo pracovní obuv?

Výrobce Solid Gear našel vhodnou cestu, jak zkombinovat minimální váhu atletické boty s jejím robustním provedením – pro práci v dílně, na stavbě i kdekoli jinde. Přišel s modelem ‚Ocean‘, který se bezpečnostním botám vzhledově vůbec nepodobá. Svrchní část je vyrobena technologií ‚StarKnit‘. Toto bezešvé provedení je pohodlné a snižuje možnost vzniku otlaků.  Přesto je bota odolná, jelikož svrchní materiály jsou upraveny podobně jako ochranná skořepina. Tato funkce je navíc umocněna nekovovou tužinkou, zajišťující bezpečí chodidla v prstové části. Nový způsob lití polyuretanu v mezipodešvi a precizně navržená gumová podrážka jsou klíčovými prvky snížení hmotnosti obuvi. Právě mezipodešev zhotovená novou technologií zajišťuje dokonalý komfort a perfektní absorpci nárazů. Utahování je řešeno systémem BOA, na který je poskytována doživotní záruka. Podrážka bezpečně odvede elektrostatické výboje dle normy 61340 a vyznačuje se vysokou úrovní protiskluznosti (SRC). Je odolná proti průrazu a odpovídá nárokům EN 20345: 2011 S1P. Vzhledově atraktivní a funkční model ‚Ocean‘ je k dostání v široké škále velikostí, od 36 až po 48.

https://www.profi-odevy.cz/