Korona:  proti panice a hysterii.

Přesto, nebo právě proto, že se už přes 25 let věnujeme tématu ochrany zdraví a bezpečnosti při práci – tedy v přední řadě i osobním ochranným pomůckám, jako jsou například ochranné dýchací masky – bychom rádi přispěli k omezení hysterie a paniky, kterou v souvislosti s Koronavirem rozpoutaly jak sdělovací prostředky, tak mnozí politikové. Doporučujeme názory odborníků z celé EU, především lékařů, kteří nejlépe vědí, jak působí různá onemocnění na náš organizmus a jak se lze před nimi chránit.

Náš časopis INOVACE vždy zveřejňoval aktuální informace od odborníků ze zdravotnictví, zástupců vysokých škol a vědeckých institutů i od profesionálních výrobců a prodejců ochranných pomůcek. Rádi bychom zůstali u seriozního zpravodajství. Ochranné dýchací masky nebo rukavice, o kterých kromě jiného pravidelně informujeme, jsou určené pro speciální pracovní odvětví a činnosti, jen některé chrání před nakažlivými nemocemi (bližší informace v rubrice Doporučujeme).  

Zvýšená hygiena, zdravý způsob života, uspokojující pracovní činnost a základní sociální kontakty jsou to, co všichni pro naše  psychické i fyzické zdraví nezbytně potřebujeme.

Těšíme se na komentáře od odborníků, které rádí zveřejníme.

Šéfredaktor, Mgr. Hana Schwenger